KEF T105 System

8 199,00 zł

Dostępność chwilowo niedostępny - oczekiwanie na dostawę

Dzięki pięciu kompaktowym modelom T101 służącym jako przednie i tylne głośniki satelitarne, jak również jako kanał centralny, wraz z dyskretnym subwooferem T-2, system T105 jest zdolny wypełnić zwykłe pomieszczenia zniewalająco szczegółowym trójwymiarowym obrazem dźwiękowym. Zarówno łatwy w konfiguracji, jak i przyjemny dla oka, tworzy perfekcyjne otoczenie dźwiękowe w połączeniu z najnowszą generacją płaskich telewizorów.

Technologia

Głośniki płaskie, ale dźwięk jak najbardziej przestrzenny

Rewolucyjna seria T firmy KEF reprezentuje zupełnie nowy poziom wśród płaskich głośników – nigdy jeszcze nie słyszany.

Seria T, jako najbardziej płaskie, najwyższej klasy systemy kina domowego na świecie, łączy kilka kluczowych innowacji: całkiem nowy płaski średniotonowy głośnik oraz duży, w pełni wentylowany nowy głośnik wysokotonowy. Dzięki umieszczeniu obu głośników w obudowie o grubości 35mm, seria T zapewnia każdemu przyjemność słuchania dźwięku audiofilskiej jakości w kolumnie głośnikowej, która idealnie uzupełnia estetyczną linię najnowszych płaskich telewizorów.

Najcieńszy głośnik nisko- i średniotonowy

Czysty, dynamiczny dźwięk, który ożywia akcję

Zamiast stożkowej, zupełnie nowa dwuwarstwowa jednostka nisko- i średniotonowa, ma płaską membranę, której sztywność w całym zakresie częstotliwości jest utrzymywana przez drobne żebra usztywniające, z głośnikiem działającym przy naprężonej membranie, aby wyeliminować niepożądany rezonans wąskiej obudowy. W wyniku uzyskuje się dźwięk czysty, precyzyjny i niezakłócony, jak przy tradycyjnym głośniku wysokiej jakości, niepochodzącym z produkcji masowej.


Dodatkowo, aby zminimalizować wysokość jednostki magnetycznej, umieściliśmy wewnętrzne zawieszenie poza systemem magnesów, tak aby go nie podwyższać. Jeśli wolisz standardowe kolumny głośnikowe, zarówno satelitarne, jak i centralne, lub większe modele z dodatkowymi głośnikami nisko- i średniotonowymi, otrzymasz jednostkę, która zapewnia obudowie tę samą głębokość montażu jak w przypadku płaskiego telewizora, bez kompromisu między akustyczną integracją a płaskością.


Nowy duży wentylowany głośnik wysokotonowy

Ciepły, naturalny dźwięk, dający poczucie realności

Duży (25mm) nowy, zaawansowany technicznie wentylowany głośnik wysokotonowy, opracowany specjalnie do serii T, zapewnia wyjątkowo precyzyjne odtwarzanie dźwięku, a w szczególności ludzkiego głosu. A także jedwabistych i delikatnych wysokich nut. Wyrazistość dźwięku jest niezrównana, nawet jeśli jest on głośny.


Unikalna technologia „tangerine waveguide” pomaga rozprowadzać obraz dźwiękowy po całym pomieszczeniu tak, że czujesz się zanurzony w gęstym, trójwymiarowym obrazie dźwiękowym, który całkowicie angażuje cię w to, co dzieje się na ekranie.
Absolutna elegancja

Doskonała równowaga: integralność techniki i stylu

Wszystko co dotyczy nowej serii T, zostało zaprojektowane w oparciu o podstawowe założenia, aby osiągnąć lśniący, dyskretny wygląd, który pasuje do nowoczesnego stylu telewizorów, ale nadal zachowuje wysoki standard wierności odtwarzania dźwięku, z którego jest znana firma KEF.

Precyzyjnie wytłoczone logo i żłobione boki z czarnego anodowanego aluminium pokazują drobiazgową dbałość o szczegóły oraz najwyższą jakość elementów wewnętrznych. Łatwość użytkowania jest projektowana już od samego początku. Powstaje ona dzięki przemyślanemu systemowi montażu Selecta ukrytemu w opcjonalnym stelażu, automatycznie regulowanemu balansowi dźwięku dla każdego głośnika zgodnie z jego ustawieniem, zarówno na ścianie, półce lub podłodze.

Parametry techniczne

 

Model

T101 / T101c

Konstrukcja      

Dwudrożna zamknięta obudowa

Głośniki             

115 mm głośnik nisko-średniotonowy, 25 mm aluminium HF

Pasmo przenoszenia    

80Hz - 30kHz

Dolna częstotliwość graniczna 

1,7kHz

Wymagania dotyczące wzmacniacza    

10 - 100 W

Skuteczność (2,83 V/1m)            

90 dB (na ścianie), 87 dB (na stojaku)

Maksymalna moc wyjściowa (SPL)        

107dB

Impedancja      

Pojemność wnętrza      

0,7 Litra

Waga   

1kg

Wymiary

(wys. x szer. x gł.)          

330* x 140 x 35 mm

Wymiary (wys. x szer. x gł.)

Jako głośnik centralny 

140 x 330 x 35 mm

Wykończenia   

Czarny

* Wysokość głośników będzie większa przy użyciu załączonych 30 mm podstawek półkowych

Nie wszystkie modele dostępne są na każdym rynku. Specjalistyczne informacje dotyczące obszaru sprzedaży można uzyskać u lokalnego sprzedawcy.

 

Model

T-2

Konstrukcja      

Subwoofer – zamknięta obudowa

Głośniki             

1 x 250mm

Pasmo przenoszenia    

30Hz - 250Hz

Wzmacniacz     

250 W wbudowany klasy D

Maksymalna moc wyjściowa (SPL)        

110dB

Zmienny filtr dolnoprzepustowy           

Fixed 250Hz, 2nd-order

Niskopoziomowe wejścia sygnału        

Gniazda słuchawkowe RCA

Pojemność wnętrza      

12,7 Litra

Wymagania dotyczące mocy    

100 - 240 V AC ~ 50 / 60 Hz

Zużycie mocy   

250VA

Waga   

13kg

Wymiary (wys. x szer. x gł.)      

380 x 370 x 177 mm

Wykończenia   

Czarny

weryfikator

Sklepy Internetowe KQS.store.