KEF MUON

360 000,00 zł

Dostępność dostępny na specjalne zamówienie - czas realizacji ustalany indywidualnie

Na świecie jest prowadzonych tylko kilka projektów, których głównym celem jest skonstruowanie „produktu ostatecznego, doskonałego”. Ta idea została dokładnie określona, gdy firma KEF połączyła swój potencjał artystyczno-akustycznej technologii ze zmysłem, organicznymi formami wizjonera i projektanta Rossa Lovengrove'a. Rezultatem tego był Muon — prawdopodobnie najbardziej niezwykły głośnik, jaki kiedykolwiek wymyślono.
Głośnik Muon jest zbudowany z idealnie uformowanego aluminium, które jest używane w podobnym procesie tworzenia form odlewowych z tworzywa. W celu uzyskania oryginalnych kształtów w procesie wykorzystano poddające się obróbce podgrzane warstwy aluminium. Obecne formy głośników były rezultatem zbieżności, jaka zaszła między ascetycznym wyglądem zaprojektowanym przez Rossa Lovengrove’a a fizyką dźwięku. W procesie projektowania przyjęto założenie, że projektant będzie „rzeźbić” dźwięk przez „ubieranie” technologii w wybraną docelową formę. Ostateczny kształt uzyskany w tym ewolucyjnym procesie potwierdził słuszność formy zaprojektowanej dla tych głośników.
Ta nowoczesna artystyczna forma, odpowiednia dla XXI-wiecznego stylu życia, występuje jako limitowana wersja jedynie 100 par głośników. Głośniki Muon to bezsprzecznie szczyt w projektowaniu tego typu produktów w tej klasie technologii. Po prostu najlepszy, jaki można otrzymać.

Parametry akustyczne:

Cztery jednostki niskotonowe 250 mm z systemem neodymowych magnesów o bardzo niskim poziomie zniekształceń dźwięku. Jedna jednostka średniotonowa 250 mm z systemem neodymowych magnesów o bardzo niskim poziomie zniekształceń dźwięku, funkcją dopasowania odpowiedzi oraz obudową chromowaną w technologii phase plug. Tablica Uni-Q zawierająca średniotonową jednostkę o średnicy 165 mm oraz jednostkę wysokich częstotliwości o średnicy 25 mm. Dwie tylne jednostki niskotonowe 250 mm do sterowania niskimi częstotliwościami

Budowa fizyczna:

Jest to zamknięta wykonana z profilowanego aluminium o grubości 6 mm, wewnętrznie połączona z dołączonymi tłumiącymi elementami.


Technologia


Muon to czterodrożny system głośników połączony z głośnikami basowymi o niesamowitej mocy, którego sekret tkwi w zwrotnicach. To wszystko sprawia, że głośniki te są wyjątkowe i lepsze niż inne. Dostępne są także wysoko- i średniotonowe modele, gdzie niektóre elementy użyte w technologii Muon zostały również zastosowane, jako kluczowe . Połączenie tej technologii z wyjątkową formą głośników Uni-Q, nadzwyczajną konstrukcją dostarcza pełnego i głębokiego dźwięku łączącego się z otoczeniem. Firma KEF zastosowała także technologię Acoustic Compliance Enhancement (ACE) , która pozwala skuteczniej uzyskiwać podwojony dźwięk. Proces ten jest możliwy dzięki adsorpcji, czyli wiązania cząsteczek tlenu i węgla. Dwie dodatkowe zwrotnice basowe umieszczone w tylnej części głośników Moun pomagają wytwarzać niezwykle czysty i przestrzenny dźwięk, który łączy się z echem i innymi efektami pomieszczenia . Wreszcie doskonale wytłumiona aluminiowa obudowa o grubości 6 mm zapewnia całkowicie sztywną konstrukcję, która minimalizuje wszystkie zakłócenia występujące w postaci wibracji dźwiękowych.
Andrew Watson, szef sekcji akustycznej KEF, powiedział — „ Chcieliśmy sprawdzić granice naszych standardów technologicznych i zaoferować jeszcze więcej. Wynikiem tego jest nieporównywalny z żadnym innym rozwiązaniem głośnik, który oferuje niewyobrażalną jakość dźwięku zwłaszcza dla miłośników muzyki i prawdziwych audiofilów”.

Uni-Q

Opatentowane systemy głośników Uni-Q typu „sit anywhere” zawierają głośnik wysokotonowy umieszczony w akustycznym centrum głośnika średniotonowego. Dzięki temu oba te elementy działają jako pojedyncze jednostki, emitując dźwięk, który jest szeroko rozprzestrzeniany w całym pomieszczeniu. Rzeczywistą korzyścią jest wspaniały dźwięk, który można poczuć, stojąc w jakimkolwiek miejscu pomieszczenia, w którym znajduje się głośnik. Eliminuje to również efekt „ sweet spot”, czyli miejsca o największym nasileniu mocy dźwięku.

ACE

(Technologia akustycznego dostosowania, ACE — Acustic Compliance Enhancement)
Firma KEF stara się zwiększyć efektywność i głośność (zatem i moc wyjściową) głośników basowych. Dąży do uzyskania tego efektu, dodając cząstki aktywnego węgla. Ich charakterystyka adsorpcji pozwala zredukować rezystancję związaną z ruchami głośnika stożkowego. Technologia ACE pozwala głośnikom brzmieć tak, jakby były dwukrotnie większe. Jest to zdanie zarówno subiektywne, jak i obiektywne.

Parametry techniczne

Model Muon

Konstrukcja   Czterodrożna podłogowa kolumna głośnikowa typu „closed box” z obudową wykorzystującą technologię ACE

Głośniki      6 x 250 mm (10 cali) niskich częstotliwości, 1 x 250 mm (10 cali) niskich i średnich częstotliwości,
              1 x 165 mm (6,5 cala) tablica Uni-Q średnich częstotliwości zawierająca głośnik 25 mm (1 cal) wysokich częstotliwości

Częstotliwości podziału  120Hz, 300Hz, 2.3kHz

Skuteczność (2,83 V / 1 m) 90 dB

Odpowiedź częstotliwościowa (+/–3 dB) Od 25 Hz do 60kHz*

Maks. moc wyjściowa   118 dB

Impedancja wejściowa 4 ohmy

Moc wzmacniacza      100–400 W (typowo)

Waga   115 kg

Wymiary (wys. x szer. x dł.) 2000 x 600 x 380 mm

Dolna częstotliwość graniczna* 20 Hz (–6 dB)

Górna częstotliwość graniczna* 100 kHz (–10 dB)

weryfikator

Sklepy Internetowe KQS.store.